Залучення іноземних фахівців до аудиторних занять
- вівторок, 26 квітня 2022 р.
Починаючи з 19.04.2022 і до кінця семестру французький видавець Моріс Рош проводитиме для студентів кафедри романської філології та перекаду практичні заняття з аналізу французької преси. Перше заняття було присвячене питанню висвітлення війни в Украіні у французькій пресі. Надалі лектор планує різноманітні види діяльності, як-то: критичне обговорення книг, робота з фото, відео та аудіо матеріалами тощо.
УГОДА ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО між ЧНУ (кафедра романської філології та перекладу) та франко-українською асоціацією «Обміни Лотарингія — Україна» (м. Мец, Франція)
- пʼятниця, 22 квітня 2022 р.
У п’ятницю, 22 квітня, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин та президент-засновниця франко-української асоціації освіти, культури та солідарності «Обміни Лотарингія-Україна» (ELU, Échanges Lorraine-Ukraine, м. Мец, Франція) Віолета Москалу підписали угоду про співробітництво.
Захист учнівських наукових робіт
- вівторок, 22 лютого 2022 р.
Доцент кафедри Валентина МОЙСЮК взяла участь у захисті наукових робіт слухачів Буковинської Малої Академії України, який відбувся 19 лютого 2022 року. Секція “Французька та румунська мова” була представлена 5 учасниками, які представили свої дослідження з історії французької мови, сучасної французької та румунської літератури.
Науковий лекторій кафедри
- четвер, 10 лютого 2022 р.
10.02.2021 відбувся черговий науковий лекторій кафедри французької філології та перекладу за участі викладачів та студентів кафедри.
Залучення іноземних фахівців до аудиторних занять (1)
- четвер, 10 лютого 2022 р.
10 лютого на кафедрі романської філології та перекладу відбулося заняття студентів 2 курсу спеціальностей «Французько-український переклад» та «Французька мова і література та друга іноземна мова» з викладачкою Монік Шено (м. Сен-Жан-де-Люз), яка поділилася цінними порадами щодо написання творчих студентських робіт.
Академічна мобільність студентів кафедри
- вівторок, 8 лютого 2022 р.
Відгук студента про академічну мобільність
Студентський проєкт з французької літератури «Aнні Ерно»
- понеділок, 7 лютого 2022 р.
3 лютого студенти 4 та 5 курсів під керівництвом доцентки кафедри Драненко Г.Ф. та паризької викладачки Клод Ешам розпочали роботу над проєктом, присвяченим творчості відомої французької письменниці Анні Ерно. Вже другий рік поспіль проєктна методика застосовується під час викладання вибіркових курсів «Cучасна література Франції» та «Новітні літературні течії Франції». Мета студентського проєкту міститься у розробці українського віртуального підручника з новітньої французької літератури, де буде зібрано матеріали про письменників, чия творчість є мало висвітленою в україномовних джерелах. На канікулах студенти вже прочитали твори письменниці, отже вони готові до сприйняття критичного матеріалу.
Матеріали франкомовного колоквіуму “Accueillir l’Autre dans sa langue”
- субота, 8 січня 2022 р.
Матеріали франкомовного колоквіуму про мовну гостинність у перекладі “Accueillir l’Autre dans sa langue”. La traduction comme dispositif de médiation” [„Прийняти Іншого у своїй мові. Переклад як диспозитив медіації”], проведеного минулого року кафедрою романської філології та перекладу Чернівецького університету (наук. коорд. Г. Драненко), нарешті можна почитати не тільки в паперовому, а й в електронному варіанті: https://www.fabula.org/…/pitanna-literaturoznavstva…
Міжнародна наукова зустріч французькою мовою
- субота, 4 грудня 2021 р.
«Методика викладання-навчання перекладу» – такою була тема міжнародного франкомовного семінарського дня, організованого та успішно проведеного 3 грудня на кафедрі романської філології та перекладу факультету іноземних мов Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Науковий семінар
- пʼятниця, 26 листопада 2021 р.
26 листопада 2021 р., у рамках підвищення кваліфікації у Лодзькому університеті (м. Лодзь, Польща), док. філол. наук, доцент Валентина МОЙСЮК провела науковий семінар серед колег-викладачів французької мови Інституту Романського мовознавства. Запропонована тема «Construction de l’espace mental et son rôle dans la modélisation du sens des expressions figées» викликала жвавий інтерес серед науковців інституту, оскільки поєднала два великі мовознавчі напрямки: когнітивну фразеологію і когнітивну неологію.