Розмовний клуб Café Français: смачна подорож Францією!
- четвер, 27 березня 2025 р.
На кафедрі романської філології та перекладу відбулася чергова зустріч розмовного клубу Café Français. Цього разу студенти разом з паном Паскалем Гарньє вирушили у гастрономічну подорож регіонами Франції.
Презентація франко-української програми подвійного диплому у ЧНУ
- середа, 26 березня 2025 р.
8 квітня 2025 року в Блакитній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбудеться презентація освітньої програми франко-українського диплому, яка реалізується в IAE Metz School of Management, Лотаринзького університету (Франція).
Початок реєстрації на НМТ 2025
- четвер, 6 березня 2025 р.
З 6 березня до 3 квітня 2025 року на сайті Українського центру оцінювання якості освіти стане доступним спеціальний сервіс, за допомогою якого потенційні учасники НМТ матимуть змогу створити персональний кабінет. Це можна зробити автоматично за допомогою застосунку Дія або ж шляхом заповнення форми в реєстраційному сервісі.
Відкрито конкурс ERASMUS+ в Університеті Савойя Монблан (Франція) на осінній семестр 2026
- середа, 26 лютого 2025 р.
Відкрито конкурс ERASMUS+ в Університеті Савойя Монблан (Франція) на осінній семестр 2026. Участь у конкурсі можуть взяти студенти 2-х, 3-х курсів бакалаврської програми всіх факультетів та інститутів, чиї спеціальності є наявні в університеті, що приймає.
Розмовний клуб з паном Паскалем Гарньє
- вівторок, 25 лютого 2025 р.
Студенти кафедри романської філології та перекладу взяли участь у зустрічі в рамках розмовного клубу Café Français з паном Паскалем Гарньє. Зустріч стала чудовою нагодою для студентів попрактикувати французьку мову та поринути у світ франкомовної культури. У теплій і невимушеній атмосфері говорили про країну Burkina Faso, аналізували культурні особливості та ділилися власними враженнями.
Розвиток міжнародної співпраці: Олена Стефурак на тренінгу AUF
- пʼятниця, 7 лютого 2025 р.
В.о. завкафедри романської філології та перекладу Олена СТЕФУРАК взяла участь у Тренінгу з розробки міжнародних проектів для працівників українських університетів-членів Університетського агентства франкофонії (AUF).
Делегація Чернівецького університету з робочим візитом у Франції: розширення міжнародної співпраці
- пʼятниця, 31 січня 2025 р.
З 13 по 18 січня делегація Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відвідала Лотаринзький університет (м. Мец, Франція) з робочим візитом. До складу делегації увійшли: ректор Руслан Білоскурський, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної та гуманітарної діяльності Ірина Осовська, в.о. завідувача кафедри романської філології та перекладу Олена Стефурак і співробітниця кафедри Альона Москалу.
Третій літній університет у Франції
- неділя, 22 грудня 2024 р.
Вже третій рік поспіль кафедра романської філології та перекладу факультету іноземних мов Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича організовує для своїх студентів тривале стажування у Франції. Цього року стажування було міждисциплінарним і відбувалося за програмою Erasmus+. З 17 червня по 21 липня 18 студенток, які вивчають французьку мову як основну і другу, пройшли мовно-педагогічне стажування та підготовку з менеджменту в Лотаринзькому університеті (м. Мец, Франція). У зв’язку із повномасштабним вторгненням Росії в Україну значно зріс попит на фахівців з України, які володіють французькою мовою. Брак кадрів з французько-українського перекладу існує сьогодні в різних галузях – дипломатичній сфері, економіці, культурі, гуманітарній діяльності тощо. Тому, стажування у Франції є вкрай необхідним для підготовки якісних фахівців. Проведення третього Літнього університету кафедрою романської філології та перекладу (ідея та організація Галини Драненко) стало можливим завдяки партнерам проєкту: а це Лотаринзький університет, Асоціація Обміни Лотаринґія-Україна та мерія м. Мец. Керівники стажування в.о. завідувача кафедри романської філології та перекладу Олена Стефурак та гарант першого франко-українського диплома з освітньої програми «Менеджмент і міжнародна торгівля» Віолета Москалу запропонували студенткам цікаву й насичену програму. Перебування студенток у французькому місті-побратимі Чернівців містила прослуховування курсу лекцій з лінгвокраїнознавства, запропонованого членом Академії міста Мец Морісом Рошем та участь у круглому столі, присвяченому професійній діяльності перекладача-фрілансера, який провів докторант Лотаринзького університету, фаховий перекладач Лео-Поль Бартелемі. Чернівецькі студентки кафедри, яка готує франкомовних фахівців з різних галузей, підготували культурну програму для французької публіки, представивши їй сучасну українську поезію у перекладі. Більше інформації про Літній університет у соцмережах кафедри романської філології та перекладу за посиланням.
Нове франко-українське партнерство
- середа, 11 грудня 2024 р.
11 жовтня, за присутності повноважного посла України у Французькій Республіці Вадима Омельченка, міський голова Чернівців Роман Клічук та Патрік Ольє, мер міста Рюей-Мальмезон, що знаходиться у передмісті Парижу, підписали угоду про побратимство. На запрошення мерії міста Рюей-Мальмезон завідувачка кафедри романської філології та перекладу факультету іноземних мов Галина Драненко виступила з лекцією «Чернівці: українське місто на перетині культур». Чернівецька науковиця розповіла про історію та культурну унікальність буковинського краю, а також про чернівецьку історію франко-українських зв’язків. За сприяння мерій Рюей-Мальмезон та Чернівців, у рамках цієї події в Медіатеці французького міста організували також фотовиставку про українських жінок на війні, експозицію буковинських автентичних костюмів та презентацію книжкових видань про Україну. За укладеною Галиною Драненко бібліографією, книжкові видання про Україну внесли до надрукованого каталогу.
Наукове співробітництво з Лотаринзьким університетом у галузі викладання іноземних мов у кризових умовах
- вівторок, 9 липня 2024 р.
4 та 5 липня в Лотаринзькому університеті (м. Мец, Франція) відбувся франко-український колоквіум, зорганізований кафедрою романської філології та перекладу та присвячений 70-й річниці заснування факультету іноземних мов. Тема наукового форуму «Вивчення/викладання французької мови у кризових умовах» зібрала 27 науковців з 7 французьких та 4 українських університетів, а також представників Люксембурзьких урядових інституцій.