Перейти до основного вмісту
Мойсюк Валентина Анатоліївна
доктор філологічних наук
доцент

Мойсюк Валентина Анатоліївна (дівоче прізвище – Слободян) народилася 26 жовтня 1975 р. в місті Чернівці. Виросла в родині міської інтелігенції: батько Валентини був головним інженером Чернівецького ТОВ «Машинобудівний завод», мати – лікар-фізіотерапевт у Чернівецькій обласній лікарні. 

У 1992 р. закінчила з відзнакою навчання у Чернівецькій школі з поглибленим вивченням французької мови № 26.  У 1997 р. закінчила факультет іноземних мов Чернівецького державного університету імені Федьковича за спеціальністю «Романо-германська філологія», після чого присвоєно кваліфікацію спеціаліста «філолог-романіст, викладач французької мови та літератури, вчитель англійської мови». Ще навчаюсь на 4 курсі університету, розпочала свою професійну діяльність як викладач французької мови в Чернівецькому училищі культури імені Сидора Воробкевича (1996-1997), а після завершення навчання – як перекладач французької та англійської мов у Чернівецькому ТОВ «Машинобудівний завод» (1997-2000).

З 2000 р. розпочала свою науково-педагогічну діяльність на кафедрі французької мови в Чернівецькому національному університеті імені Федьковича. У 2006 р., після закінчення аспірантури при Чернівецькому національному університеті Юрія Федьковича, успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Мовний синкретизм питальних і відносних займенників французької мови: діахронія та синхронія» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У 2010 р. отримала вчене звання доцента. У 2018 р. після закінчення докторантури при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, успішно захистила там же докторську дисертацію на тему «Лінгвокогнітивні засади творення неофразеології французької мови». 

За свою наукову діяльність опублікувала 3 одноосібні монографії, понад 70 наукових праць в Україні та за кордоном, взяла участь у понад 60 наукових всеукраїнських і міжнародних конференціях. Опонує кандидатські та докторські дисертації з філології. Керує студентським науковим гуртком LEXICON.

З 2022 р. є членкинею Експертної ради МОН України з питань атестації наукових кадрів та експертка Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.  

Бере активну участь у багатьох міжнародних проєктах, співорганізаторами яких є Міністерство освіти та науки України, Посольство Франції в Україні, Французький Інститут в Україні, Альянс Франсез, Міністерство закордонних справ Фінляндії тощо. Пройшла науково-педагогічне стажування у Франції (2011, 2014, 2021), Румунії (2017), Польщі (2021).

З 2011 по 2021 рр. працювала за сумісництвом методистом з французької мови в Інституті післядипломної освіти Чернівецької області. У 2016 р. отримала диплом тьютора з дистанційного навчання вчителів французької мови за програмою PRO FLE, розробленою Міжнародним центром педагогічних досліджень і Національним центром дистанційної освіти Франції. З 2018 р. є регіональним тренером з французької мови за проєктом «Нова Українська школа» в Чернівецькій області. За свою педагогічну діяльність опублікувала понад 20 навчальних підручників і посібників для закладів загальної середньої та вищої освіти, деякі з яких отримали гриф МОН України. З 2021 р. працює в складі експертної комісії щодо надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам при МОН України.

З 2006 р. бере активну участь в організації та проведенні учнівських олімпіад з французької мови, конкурсів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Національного центру «Мала академія наук України» (наукове відділення – мовознавство) та «Вчитель року» на обласному та національному рівнях. З 2014 по 2019 рр. очолювала журі IV етапу Всеукраїнської олімпіади з французької мови. 

Нагороджена почесними грамотами Чернівецького національного університету імені Федьковича, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації.

Життєве кредо: Успіх — це здатність крокувати від однієї невдачі до іншої, не втрачаючи ентузіазму (Вінстон Черчилль)

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності