Перейти до основного вмісту
світлина

26 лютого в Національному Інституті Східних Мов і Культур (Inalco) у Парижі відбувся міжнародний франкомовний колоквіум «Література Голодомору. Коли художня література творить Історію». Наукова подія була зорганізована фахівчинями з французької україністики Іриною Дмитришин (Inalco) та Галиною Драненко, завідувачкою кафедри романської філології та перекладу факультету іноземних мова Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Незважаючи на визнання Сенатом Франції Голодомору геноцидом українського народу, франкомовна дослідницька спільнота ще залишається мало обізнаною з українською історією та літературою. Отже, колоквіум привернув увагу французьких науковців, котрі вивчають взаємодію історії та художньої літератури. Серед них – провідна дослідниця цієї проблематики у Франції професорка Катрін Кокйо. У пленарній доповіді вона наголосила на необхідності включення досліджень українських колег в корпус європейський студій з україністики.

Галина Драненко, котра комплексно вивчає тему літератури Голодомору, виголосила доповідь, у якій накреслила картографію рецепції цих художніх текстів в Україні та Франції.

З програмою колоквіуму можна ознайомитися за посиланням.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності