Навчання

Навчання  студентів на кафедрі романської філології  та перекладу інтесивний і водночас цікавий процес. Наші студенти  відвідують як практичні, семінарські заняття, так і лекції та консультації, пишуть курсові та магістерські роботи, проходять педагогічну та перекладацьку практики.

Під керівництвом Наталії Михайлівни Сопилюк створено франкомовний блог Francophones de Chernivtsi“.  Авторами блогу є студенти кафедри романської філології та перекладу, які у формі мультимедійних історій, мікрофільмів та статей розповідають про захопливі події студентського життя та цікавинки міста Чернівці.  

Про результативність навчального процесу свідчать гарні оцінки на сесії під час складання заліків та іспитів. Водночас, наші студенти мають змогу продемонструвати отримані знання беручі участь у різноманітних заходах всеукраїнського та міжнародного рівня.

Так, щорічно найкращі студенти беруть участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з французької мови та Всеукраїнській студентській олімпіаді з перекладу.

Студенти кафедри беруть активну участь та перемагають у різноманітних конкурсах, організованих посольствами франкомовних країн (Франція, Бельгія, Канада). 

Завдяки тісній співпраці кафедри романської філології та перекладу з посольством Франції наші студенти мають змогу вдосконалити свій рівень володіння французькою мовою під час стажувань, організованих для студентів у мальовничих куточках нашої країни. Також студенти удосконалюють свої професійні навички в якості перекладачів, супроводжуючи французьких гостей по Україні.

Упродовж навчання студенти вивчають німецьку, італійську, іспанську або польську мови за вибором. Відтак, навчання на кафедрі романської філології та перекладу є перспективним в плані можливості отримання студентами стипендій на короткочасне навчання не тільки у Франції, а також у інших країнах, зокрема в Італії.