Наші в Парижі

Д.А. Руснак взяла участь у міжнародному конгресі CLIC 2019 ( Classes inversées et pédagogies actives), який відбувся 27-30 червня  в університеті Сорбона (м. Париж)

Міжнародна та суспільна діяльність викладачів кафедри

У вересні 2018 року доцент кафедри Наталія Михайлівна Сопилюк офіційно ввійшла до складу громадської наукової організації «Квадрівіум»  http://quadrivium.org.ua/index.php/nataliya-sopyluk/?lang=ua, основним завданням якої є проведення високоякісних наукових досліджень та розробка інноваційних практичних рекомендацій, що сприяють досягненню основних чотирьох цілей: розвиток та підтримка інститутів громадянського суспільства і просування демократичних цінностей в Україні; аналіз проблем і можливостей країн пострадянського простору; менеджмент інтелектуального потенціалу українських вчених і створення конкурентоспроможних інноваційних ініціатив; наукові дослідження глобальних, регіональних проблем світу та інформування громадськості про найбільш життєздатні ідеї для розвитку демократичного суспільства.

Захист докторської дисертації!!!

Доцент кафедри романської філології те перекладу Гладка В.А. успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук зі спеціальності 10.02.05 – романські мови на тему  “Лінгвокогнітивні засади творення неофразеології французької мови”. Захист відбувся  25 жовтня 2018 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Вітаємо дисертанкту!!!!!!!!

Наукові стажування викладачів кафедри

Доцент кафедри Наталія Михайлівна Сопилюк здобула перемогу на всеукраїнському конкурсі молодих науковців, організованому Посольством Франції в Україні, та у квітні-травні 2018 року пройшла наукове стажування при міждисциплінарному відділенні Університету Гренобль Альпи “Міграція, кордони та міжнародні відносини”.  За час свого стажування Наталія Михайлівна ініціювала співпрацю між українським та французьким університетами, що сприяло підписанню угоди про співробітництво між ЧНУ  імені Юрія Федьковича та Університетом Гренобль Альпи.

Водночас, у складі ГО  «Квадрівіум» Н.М. Сопилюк взяла участь в організації та проведенні  міжнародного круглого столу, який був присвячений питанням ідентифікації у європейському прикордонні http://ilcea4.univ-grenoble-alpes.fr/fr/agenda/seminaires/table-ronde-internationale-identificatio-urbis-finisimal-les-processus-d-identification-de-la-population-dans-les-villes-frontalieres-le-passe-le-present-et-l-avenir–347087.kjsp?RH=ILCEA4FR_AGEN02

Наталія Михайлівна виступила з доповіддю, в якій окреслила особливості ідентифікації мешканців  міста Чернівці http://quadrivium.org.ua/index.php/international-roundtable-in-grenoble-france/?lang=ua

ЛІТНІЙ УНІВЕРСИТЕТ У ЧЕРНІВЦЯХ 2018!!!

25-29 червня 2018 у Чернівецькому національному університеті вшосте відбудеться Літній Університет (Université d’été). Цього року Літній Університет відбудеться за сприяння Університетської агенції Франкофоніі, Посольства Франції в Україні, TV5Monde, Французького інституту в Україні, Лотаринзького Універститету та Асоціації ÉLU. 

Професійна команда лекторів у складі Галини Кутасевич (доцент ЧНУ ім. Ю. Федьковича, лектор при Асоціації “Університети Франкофонії” (м. Ніцца, Франція)), Клодія Візан (лектор від TV5Monde), Вільям Шартон (лектор від Лотаринзького Універститету) дасть змогу викладачам французької мови ознаймитися з найновішими методиками викладання французької мови як іноземної.   Бажаючі взяти участь у Літньому Університеті можуть зареєструватися за наступним посиланням: https://goo.gl/forms/qq1p7kSWwaK60cI73

Співпраця з AUF відкриває нові перспективи для викладачів кафедри

Доцент кафедри романської філології та перекладу Стефурак О.В. взяла участь у міжнародній конференції “Interconnexion des paradigmes et des approches dans l’étude des langues-cultures” який відбувся у місті Кишинів, Молдова у Вільному Інтернаціональному Університеті Молдови (ULIM) 10-11 травня 2018. Конференція відбулася за сприяння Посольства Франції в Республіці Молдова та Університетської агенції Франкофоніі. Саме ця організація взяла на себе витрати учасників з інших країн, зокрема Хорватії, Польщі, України, Росії, Азербайджану тощо.

Урочисте відкриття конференції відбулося за участі посла Франції в Республіці Молдова Паскаля Ле Денфа, консула Республіки Молдова у Франції Крістіана Доделя, представника Університетської агенції Франкофоніі в Україні та  Республіці Молдова Ани Марії Роксани Цуркану. 

 

Нові можливості для підготовки студентів перекладачів!!!

Чернівецький національний універститет імені Юрія Федьковича закупив обладнання для синхроного перекладу. Система синхронного перекладу встановлена у Червоній Залі університету, де відбуваються урочисті події та конференції за участі іноземних гостей. Частину обладнання керівництво університету передало факультету іноземних мов спеціально для підготовки студентів перекладацьких відділень. Відтак студенти-перекладачі матимуть змогу опанувати найсучаснішим обладнанням для професіональних перекладачів під час курсів передбачених навчальною програмою: “Усний переклад”, “Синхронний переклад”, “Переклад конференцій”, “Дипломатичний протокол та переклад”.

Зустріч з керівником проекту Français Sans Frontières Бенжаменом Бекнером

У середу 2 травня о 10 годині відбулася зустріч з керівником франкомовного освітнього проекту Français Sans Frontières Бенжаменом Бекнером. На зустрічі йшлося про можливість участі студентів кафедри романської філології та перекладу у літніх мовних стажуваннях. Йдеться про курси французької мови, які організовані Français Sans Frontières для студентів з України та Республіки Молдова. Курси відбудуться у Карпатах у мальовничій Верховині. Крім цікавого навчального процесу, стажування передбачає й різноманітні культурні та спортивні заходи (вечори французької пісні, кінний спорт та рафтинг). Деталі мовного стажування можна дізнатись за наступним посиланням: FSF Stage Verkhovyna été18 (Carpates ukrainiennes)

У ході дискусії було намічено цікаві перспективи майбутньої співпраці.

Студентська Олімпіада з перекладу 2018

Студент п’ятого курсу Антон ІВАЩУК взяв участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з перекладу (французька мова). Антон виборов ІІ місце з науково-технічного перекладу! Вітаємо переможця!!!!

Конкурс студенських відеоробіт, організований посольством Канади в Україні

Студентка другого курсу кафедри романської філології та перекладу, Віталіна СОПІЛЬ, стала лауреатом конкурсу відеоробіт, організованого Посольством Канади в Україні. 12 квітня Посол Канади в Україні Роман Вашук привітав переможців та вручив їм дипломи й подарунки.