Літній університет FLE «Франко-українські дидактичні зустрічі»

25 студенток і викладачок кафедри романської філології та перекладу факультету іноземних мов щойно повернулися з тритижневого  відрядження до Лотаринзького університету (м. Мец та м. Нансі, Франція), де взяли участь у науково-методичному  стажуванні Літній університет з вивчення французької мови «Франко-українські дидактичні зустрічі».
Завідувачка кафедри Галина ДРАНЕНКО зорганізувала це стажування у Франції сумісно з викладачами Наукового центру дослідження медіацій Лотаринзького університету (директорка Анжелікі МОНЬЄ) за сприяння франко-української асоціації «Обміни Лотаринґія-Україна» (президентка Віолета МОСКАЛУ), а також за підтримки мерії міста Мец та Єврометрополь Мец, Університетської Агенції Франкофонії та Французького Інституту в Україні.
За 17 днів стажування майже половина складу кафедри романської філології та перекладу, яка приїхала до Франції, виконала насичену навчальну програму. Українські студентки й викладачки прослухали лекції французьких професорів і взяли участь у практичних ательє з 7 навчальних модулів: практики усного мовлення французької мови, методики викладання французької мови, граматики, перекладу, основ наукових досліджень, основ виховної та профорієнтаційної роботи. Учасниць літнього університету привітала ректорка Лотаринзького університету Елен БУЛАНЖЕ.
Впродовж стажування відбувся також обмін досвідом з французькими колегами, адже викладачки кафедри Галина ДРАНЕНКО, Олена СТЕФУРАК і Діана РУСНАК також прочитали лекції, зокрема з методики навчання французької мови та французько-українського перекладу.
Чернівецька делегація в Лотарингії отримала змогу відвідати визначні місця краю, музеї, виставки, концерти та інші культурні заходи. Фінальним «салютом» заходу стала зустріч з мером Мецу, міста-побратима Чернівців, Франсуа Ґродідьє, котрий у квітні відвідав наш університет. Він запросив усю кафедральну делегацію відсвяткувати національне свято Франції на VIP-трибуні традиційного дефіле 14 липня та скуштувати французьку кухню на прийомі у парку Палацу Губернатора.
Всі витрати на стажування були повністю покриті завдяки партнерам заходу. Отже для студенток і викладачок кафедри романської філології та перекладу транспорт, харчування, проживання та культурні заходи були абсолютно безкоштовними, за що кафедра безмірно вдячна асоціації «Обміни Лотаринґія-Україна», котра мобілізувала партнерські  фінансові ресурси. Своєю чергою студентки та викладачки кафедри взяли участь у франко-українських волонтерських акціях та підготували концерт української музики та поезії.
В результаті зустрічей з кафедральними стейкголдерами було уточнено практичні аспекти реалізації співпраці між чернівецькими викладачами і студентами та французькими підприємцями та представниками громадських асоціацій. Під час зустрічей з представниками відділу міжнародних та європейських зв’язків Лотаринзького університету було накреслено плани подальшої співпраці між французьким та українським університетами в галузі академічної мобільності та академічних обмінів.

Rencontres didactiques franco-ukrainiennes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *